منو
سبد خرید

کابینت آشپزخانه

کابینت آشپزخانه یکی از مهم ترین اجزای دکوراسیون هر خانه‌ای است که علاوه بر پوشش دهی و ایجاد فضای کاربردی برای وسایل آشپزخانه، نقش کلیدی مهمی در شکل گیری دکوراسیون منزل دارد. با توجه به اینکه امروزه آشپزخانه‌ها به صورت اوپن طراحی می شوند، اجرای کابینت آشپزخانه که دکوراسیون منزل را جذاب‌تر نشان دهد، بسیار حائز اهمیت است.

کابینت آشپزخانه در دو دسته کلاسیک و مدرن دسته‌بندی می شوند. مدل کلاسیک، عمدتا از جنس چوب و دارای تزئینات است و فضایی گرم و صمیمی را در خانه تداعی می کنند. در نقطه مقابل، کابینت آشپزخانه مدرن قرار دارند که ساده و در عین حال زیبا و فاقد تزئینات هستند و می‌توانند حس یکدستی را در فضای خانه ایجاد نمایند. سبک‌های مدرن جدید و امروزی هستند و از ترکیب جنس چوب با پلیمر، فلز و سایر مواد ساخته می شوند.

در طراحی کابینت آشپزخانه مهم ترین عاملی که باید به آن توجه نمود، سبک ساختمان و دکوراسیون داخلی آن است. چنانچه خانه شما دارای سبک کلاسیک با دکوراسیون کلاسیک است باید کابینت کلاسیک کار شود و برای منازل مدرن با دکوراسیون مدرن هم باید کابینت مدرن کار شود تا از ایجاد حس ناهماهنگی و بی نظمی در دکوراسیون جلوگیری شود.

مسئله دیگری که در طراحی کابینت حائز اهمیت است متراژ آشپزخانه است. در آشپزخانه‌هایی با فضای بزرگتر، امکان اجرای طرح‌های متنوع‌تری نسبت به آشپزخانه‌های بزرگتر وجود دارد، زیرا در آشپزخانه‌های کوچک امکان اجرای هر نوع طرحی وجود ندارد، هرچند برای آشپزخانه کوچک هم می توان مدل های زیبایی اجرا نمود. 

در انتخاب رنگ و جنس کابینت آشپزخانه یکی از عواملی که باید مورد توجه قرار گیرد، نور است. در خانه‌هایی که از نور آفتاب کمتری برخوردارند، باید مدلی انتخاب شود که از بازتاب بیشتری برخوردار باشد تا به جای اینکه تاریک و دلگیر به نظر برسد، درخشش بازتاب آن از فضای تاریک و دلگیر جلوگیری نماید.

استانداردها و ابعاد کابینت آشپزخانه

کابینت ها دارای ابعاد استاندارد مشخصی هستند که البته امکان تغییر سایز آنها به درخواست مشتری وجود دارد. ارتفاع کل کابینت زمینی 89 سانتیمتر تا 92 سانتیمتر است که ارتفاع پایه آن 14 سانتیمتر و ارتفاع خود کابینت 72 سانتیمتر است. ضخامت صفحه رویی آن 3 تا 6 سانتیمتر متغیر می‌باشد. 

ارتفاع کابینت آشپزخانه دیواری، بین 70 تا 90 سانتیمتر متغیر است. معمولا در آپارتمانها از کابینت‌های ارتفاع بلند استفاده می‌شود و در جاهایی که فضای بیشتری وجود دارد، می توان از مدلهایی با ارتفاع کم استفاده کرد.

هیچ محصولی در این دسته‌بندی وجود ندارد.